نصب و پیکربندی مایکروسافت پراجکت سرور ۲۰۱۳ – گام سوم

دسته‌بندی: استقرار, پراجکت سرور, شیرپوینت

تعیین کامپیوتر به عنوان دامین کنترلر

در این نوشته می‌خواهم نحوه دامین کنترلر کردن یک کامپیوتر رو با شما مرور کنم.

همانطور که بیان شد، نصب در حالت فارم تنها در محیط دامین قابل انجام است. از اونجایی که ما کامپیوتر مجزایی به عنوان دامین کنترلر نداریم، پس باید در این قسمت اون رو ایجاد کنیم. توجه کنید که معمولا دامین کنترلر و برنامه‌های دیگر روی سرورهای مجزا ولی موجود در یک شبکه اجرا می‌شوند.

روی Add a new forest کلیک کنید. و نامی را برای دامین انتخاب کنید. من pdc.local رو وارد کردم. شما هم می‌تونید همین رو بنویسید. pdc مخفف دامین کنترلر اولیه (Primary Domain Controller) است. Next رو بزنید.

در هر دو منوی بالای صفحه Windows Server 2012 رو انتخاب کنید. در کنار Domain Name System (DNS) server تیک بزنید. برای Directory Services Restore Mode (DSRM) یک پسورد وارد و Next کنید.

در این پنجره Next رو بزنید و به هشدار بالای اون توجه نکنید.

PDC را در مقابل NetBIOS domain name تایپ کنید و Next رو بزنید.

محل قرارگیری پایگاه داده، فایل‌های لاگ و SYSVOL رو برای AD DS تعیین کنید. معمولا نیازی به تغییر این موارد نیست و سیستم به صورت خودکار محلی رو برای شما انتخاب میکنه. Next کنید.

در این پنجره Next رو کلیک کنید.

برای شروع نصب دامین کنترلر، بر روی Install کلیک کنید.

در تصویر زیر دو پنجره برای لحظه نصب شدن و پس از نصب موفق رو می‌بینید.

توجه کنید که از این پس، همه گام‌ها با ادمین دامین (domain administrator) انجام میشه. بعد از تمام شدن گام قبل، کامپیوتر باید ریست بشه و حالا شما می‌توانید با ادمین دامین (و نه ادمین لوکال) لاگین کنید.

تفاوت دیگری که بین نصب من و نصب در حالت واقعی وجود دارد، اینه که معمولا برای طی نمودن گام‌های بعدی یک اکانت ادمین جدید ایجاد میشه. به این اکانت ادمینِ فارم (Farm Admin) گفته میشه که اکانت اصلی کل فارم است. ولی چون در اینجا تنها یک کامپیوتر داریم پس از ادمینِ دامین برای نصب بقیه برنامه‌ها استفاده خواهیم کرد. هر چند پیشنهاد حرفه‌ای من (برای نصب در محیط اصلی) اینه که اکانت جدیدی ساخته بشه.

در نوشته‌های بعد و با ادامه نصب پراجکت سرور، با من همراه باشید.

1 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نصب و پیکربندی مایکروسافت پراجکت سرور ۲۰۱۳ – گام اول
نصب و پیکربندی مایکروسافت پراجکت سرور ۲۰۱۳ – گام چهارم
فهرست