تنظیمات سرور در پراجکت سرور 2013 – قسمت دوم

دسته‌بندی: استقرار, پراجکت سرور

در نوشته‌ی قبل مرور تنظیمات سرور در پراجکت سرور 2013 رو شروع کردم. گفته شد که تفاوت‌هایی بین نسخه 2013 با 2010 ایجاد شده و تعدادی از آپشن‌ها در جای قبلیشون نیستند و …

پس چه چیزهایی گم شده اند؟ تنظیمات PWA شامل قسمت‌های امنیت، ظاهر و مدیریت زمان و وظیفه میشه اما آپشن‌هایی در مورد گردش‌کاری، مدیریت صف و دیتابیس و سیاست‌های عملیاتی اینجا نیستند.

بعضی از اینها در صفحه تنظیمات سرور دیگه‌ای هستند و دو راه برای رسیدن به اون وجود داره. هر دوی این مسیرها در بخش مدیریت مرکزی (Central Administration) هستند. البته این گزینه‌ها زیاد به دفتر مدیریت پروژه ربطی نداره و بیشتر برای ادمین فارم اهمیت داره. اولین راه از Central Administration و تنظیمات General Application در سمت چپ شروع میشه. بعد روی Manage در زیر PWA Settings کلیک می‌کنیم.

تنظیمات عمومی اپلیکیشن در پراجکت سرور 2013

مسیر دوم از Service Application است. از نوار سمت چپ روی Application Management کلیک می‌کنیم و سپس Manage service application را از قسمت Service Applications انتخاب می‌کنیم.

مدیریت اپلیکیشن در پراجکت سرور 2013

در داخل صفحه Manage Service Applications بر روی Project Server Service Application کلیک می‌کنیم.

سرویس اپلیکیشن در پراجکت سرور 2013

در نهایت در صفحه‌ی Manage Project Web Apps روی لینکی که می خواهیم می‌ایستیم و از منوی اون روی Manage کلیک می‌کنیم.

مدیریت PWAها در پراجکت سرور 2013

مسیر اول کوتاه‌تره!

در تصویر بعدی صفحه تنظیمات PWA را داریم. چیزی که باید بهش توجه کنید اینه که ما الان در Central Administration هستیم و تنظیمات برای همه‌ی سایت‌های PWA در اینجا مدیریت می‌شوند. اگر از General Application Settings می‌آیید حتمن چک کنید که در سایت PWA درست قرار گرفتید. از قسمت هایلایت شده میتونید سایت رو عوض کنید.

تنظیمات PWA در پراجکت سرور 2013

در اینجا گزینه‌های مدیریت صف و دیتابیس و همچنین مدیریت کارهای صف رو داریم. سیاست‌های عملیاتی (Operational Policies) که از منوی داخل PWA حذف شده بود هم همینجاست. در نهایت گزینه تنظیمات گردش کاری پروژه (Project Workflow Settings) رو می‌تونید در این صفحه ببینید. این آپشن‌ها حالا دیگه تنظیماتی در دست ادمین فارم هستند.

تنها چیزهایی که کاملن حذف شده‌اند، Enterprise Global و About Project Server هستند. Enterprise Global از این به بعد در مایکروسافت پراجکت 2013 (تصویر پایین) مدیریت میشه. About Project Server هم به درد نمی‌خورد و کلن به 2013 راه پیدا نکرده است.

قسمت info در مایکروسافت پراجکت 2013

 بررسی تفاوت‌های ایجاد شده در بخش تنظیمات سرور، بخش مورد علاقه‌ی ادمین‌ها، همینجا به پایان رسید. امیدوارم این دو نوشته تفاوت‌ها و کلیت فضای جدید تنظیمات رو به خوبی منتقل کرده باشه.

2 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

اولین خبرنامه گانت
در معنای منبع
فهرست