فیلد Publish در پراجکت

دسته‌بندی: پراجکت سرور, مایکروسافت پراجکت

اگر با مایکروسافت پراجکت (MSP) کار می‌کنید، احتمالن ستون Publish رو در این نرم‌افزار دیدید. اگه ندید یا تهش فقط توضیح داخل تولتیپ رو خوندید، این نوشته‌ی کوتاه رو دنبال کنید تا با یه قابلیت جالب و کاربردش آشنا بشید.

از همین اول بگم که اگه تو شرکتتون پراجکت سرور ندارید و در نتیجه نرم‌افزار پراجکت (MSP) شما به هیچ سایت PWAای وصل نشده، این ستون هیچ عملکرد و فایده‌ای برای شما نداره.

در تولتیپ این ستون در نرم‌افزار نوشته شده:

Indicates whether the current task should be published to Microsoft Project Web App (PWA) with the rest of the project

که یعنی: مشخص می‌کند، وظیفه باید به همراه بقیه‌ی پروژه در سایت PWA (Microsoft Project Web App) منتشر بشود یا نه.

خب. خیلی از کاربرها فکر میکنند که اگر در این ستون، گزینه No رو برای یه وظیفه انتخاب کنند، اون وظیفه در سایت PWA یا همون Project Web App کلن نمایش داده نمیشه. در واقع این فرض تا حدی غلطه. وقتی شما مقدار No رو انتخاب می‌کنید، مثل قبل، وظیفه در زمانبندی نمایشی در سایت دیده میشه. در واقع این «نه شدنِ انتشار» فقط روی تخصیص‌های وظیفه تاثیر میگذاره و اونها رو از صفحه وظیفه‌ها (Tasks) و تایم‌شیت (Timesheet) حذف میکنه.

بگذارید یه جور دیگه توضیح بدم. وقتی یک منبع سازمانی رو به یه وظیفه تخصیص بدید و مقدار ستون Publish رو No بگذارید (حتا اگه قبلن هم Yes بوده)، منبع دیگه نمیتونه وظیفه تخصیص داده شده به خودش رو در صفحه‌ی وظیفه‌ها و تایم‌شیت ببینه. البته این تغییر در ستون Publish وقتی اثر خودش رو نشون میده که زمانبندی رو منتشر (Publish) کنید.

توجه کنید که ممکنه کاربر (منبع) روی همین وظیفه در دوره‌های قبلی تایم‌شیت، اعلام کار واقعی کرده باشه و ساعت زده باشه. پس در نتیجه میتونه این وظیفه (که از این به بعد ناپدید شده) رو در تایم‌شیت‌های قدیمی همچنان ببینه.

فیلد Publish به چه کاری میاد؟

پیشنهاد میشه که مقدار این فیلد، فقط برای وظیفه‌هایی Yes بشه که در دوره جاری اجرای پروژه هستند و منابع باید روی اونها تمرکز و اعلام پیشرفت کنند. بقیه وظیفه‌ها می‌تونند، مقدار No رو در ستون Publish داشته باشند.

با اینکار:

  • منابع روی وظیفه‌های تموم شده‌ی قبلی تغییری ایجاد نمی‌کنند و روی وظیفه‌هایی که هنوز نوبتشون نشده پیشرفت اعلام نمی‌کنند. پس از اشتباه کاربری جلوگیری میشه.
  • وظیفه‌هایی که در دست برنامه‌ریزی توسط مدیر پروژه هستند، قابل مشاهده و اعلام کار واقعی توسط منابع نیستند.
  • تایم‌شیت کاربرها تا حد خوبی خلوت‌تر میشه.

مقدار پیش‌فرض این فیلد برای وظیفه‌ها، Yes است. در صورتیکه می‌خواهید از پیشنهاد بالا استفاده کنید، حتمن ستون Publish رو اضافه و مقدارهای اون رو برای وظیفه‌ها مدیریت کنید.

در آخر باز تاکید میکنم که اگه مقدار ستون Publish رو برای وظیفه‌هایی No کنید، باز میتونید اونها رو در لیست وظیفه‌های پروژه در مرکز پروژه (Project Center) ببینید.

2 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

وابستگی وظیفه‌های پروژه
چرا از اسکرام متنفرم؟
فهرست