چند دلیل کمی فنی برای کوچ به پراجکت سرور 2013

دسته‌بندی: پراجکت سرور, شیرپوینت

امسال هم مایکروسافت به وصل کردن بیش از پیش پراجکت سرور به شیرپوینت سرور ادامه داد و نسخه 2013 رو به بازار معرفی کرد تا یکی از قویترین سیستم‌های مدیریت پروژه و پرتفولیو رو داشته باشه. در ادامه چند بهبود فنی جدید رو معرفی می‌کنم که دست مدیران فنی این سیستم رو باز میگذاره تا بهتر از همیشه به نیازهای تجاری و مدیریتی پاسخ بدهند.

گردش‌های کاری مدیریتی با استفاده از شیرپوینت دیزاینر 2013

اونهایی که با دنیای پراجکت سرور زندکی می‌کنند می‌دونند که برنامه شیرپوینت دیزاینر (SharePoint Designer) این امکان رو میده که گردش‌های کاری قدرتمندی درست کنید. گردش‌کاری‌ها به شما کمک می‌کنند تا هوش رو به اتوماسیون فرایندهای تجاری اضافه کنید. این برنامه قدرت ایجاد گردش‌کاری رو به افراد غیرکدزن! هم میده. برنامه دیزاینر رایگانه و خب منطقن از ویژوال استودیو امکانات کمتری برای طراحی و پیاده‌سازی گردش‌های کاری داره.

پراجکت آنلاین (آفیس 365)

برای مایکروسافت این یه تجربه‌ی جدید بود. با این کار وارد بازار شرکت‌های کوچک و متوسط شد. حالا همه‌ی شرکت ها میتونند فقط با پرداخت هزینه‌ی ماهیانه از این برنامه‌ی سازمانی بزرگ استفاده کنند. دیگه نیازی به درگیر شدن با فناوری‌های پیچیده نیست. البته در ایران از اینجور خدمات کمتر استقبال میشه.

حالت مجوزهای شیرپوینت

روش جدید دسترسی‌دهی شیرپوینت، در مرکز پراجکت سرور، کار رو برای مدیریت امنیت سیستم ساده و کمی متفاوت کرده است. شاید این قضیه از نظر مدیریت پروژه زیاد مهم نباشه ولی این مدل جدید، کار پشتیبانی سیستم رو راحتتر کرده است. در نوشته‌ی دیگه‌ای در مورد این حالت جدید دسترسی‌ها بیشتر توضیح میدم.

بهبود مدیریت درخواست و ایده‌ها

بیشتر شرکت‌ها به یه راه ساده برای جمع کردن ایده‌ها نیاز دارند. بعضی وقت‌ها همین ایده‌ها به پروژه‌هایی تبدیل می‌شوند که می‌خواهید اونها رو در پراجکت سرور مدیریت کنید. با وجود 2013، حالا دیگه می‌تونید سایت‌های شیرپوینتی بسازید تا افراد در اونجا ایده‌ها رو پیشنهاد بدهند و یا حتا درخواست پشتیبانی کنند. پراجکت سرور 2013 حلقه‌ی مفقوده بین «ایده‌دهی آزاد» و «انتخاب رسمی پروژه‌ها» رو برقرار کرده و به راحتی ایده‌ها رو به پروژه تبدیل میکنه. این گردش‌کاری و انتقال بین دو سیستم شیرپوینت و پراجکت سرور رو میشه حتا بدون یک خط کد ایجاد کرد.

معماری و عملکرد

مایکروسافت کارهای خوبی در لایه‌ی پشتی پراجکت سرور 2013 انجام داده و ویژگی‌های عملکردی اون رو ارتقا داده است. تفاوت این نسخه با قبلی‌ها انقدر زیاده که انگار موتور فوکر را با جت عوض کرده‌اید. طبق شنیده‌ها و گزارشات، در همین شروع کار اکثر کاربران از سرعت سیستم جدید تعجب کرده‌اند.

این نوشته طولانی شد ولی چندتا دلیل قانع کننده داشت تا به کوچ به نسخه 2013 پراجکت سرور فکر کنید.

2 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

چی صدات کنم تو رو؟
آموزش مالتی‌مدیای مایکروسافت پراجکت 2013
فهرست