نسخه پراجکت را کنترل کنیم یا نه؟

دسته‌بندی: پراجکت سرور, پیاده سازی, راهبری, مایکروسافت پراجکت

پراجکت سرور ۲۰۱۰ برای اولین بار این امکان رو به ما داد که حداقل نسخه‌ی مایکروسافت پراجکت (MSP) که مجازه به پراجکت سرور متصل بشه رو کنترل کنیم. برای این کار به قسمتی در تنظیمات سرور می‌رفتیم و شماره نسخه رو وارد می کردیم. با این کار افرادی که از MSP با نسخه های پایینتر استفاده می‌کردند، نمی‌توانستند به سرور وصل بشوند و به همین راحتی مجبورشون می‌کردیم که نرم‌افزار خودشون رو آپگرید کنند!

این امکان در پراجکت سرور ۲۰۱۳ هم وجود دارد و البته تنظیمات آن به سایت Central Administration رفته است. می تونید به قسمت General Application Settings و بعد PWA Settings و گزینه ی Additional Server Settings بروید و شماره نسخه رو تغییر بدهید.

قبل از اینکه سریع این شماره نسخه رو عوض کنید بقیه نوشته رو بخونید، شاید از این کار منصرف شدید.

وقتی حداقل نسخه‌ی مجاز رو بالا می‌برید ممکن است در هنگام اتصال با MSP به یک ارور برخورد کنید. خب طبیعی است، نسخه‌ی شما از آنچه در سرور خواسته شده پایینتر است. حالا می‌خواهید همون پروژه رو در مرکز پروژه ی PWA ویرایش کنید. باز هم ارور می بینید. چرا؟

مشکل از زیرساخت موتور زمانبندی سمت سرور است که قبلن در مورد کارکردش نوشته بودم (اینجا). در پراجکت سرور ۲۰۱۳ همون موتور زمانبندی‌ای استفاده میشه که در MSP استفاده شده است. اما وقتی می‌خواهید برنامه زمانبندی رو در PWA ویرایش کنید، شماره نسخه گزارش میشه و اگر پایینتر از شماره‌ای که وارده کردیم باشه، ارور میده. دلیل اینه که بعضی از آپدیت‌های MSP برای رفع مشکلات دیگر مثل پرینت کردن هستند و در این نسخه‌ها موتور زمانبندی آپگرید نشده است. این عدم مطابقت بین عدد شما و نسخه‌ی موتور زمانبندی تحت وب باعث ایجاد خطا میشه.

برای همینه که علاقه‌ای به تنظیم نسخه پراجکت در پراجکت سرور ۲۰۱۳ ندارم. پس اگه می‌خواهید در این تنظیمات دست ببرید، با مطالعه‌ی بیشتری عمل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

در باب اهمیت ابزارها
نکات کلی زمانبندی پروژه
فهرست