نصب شیرپوینت و پراجکت سرور 2016

دسته‌بندی: پراجکت سرور, شیرپوینت

در این نوشته، آموزش نصبِ نسخه 2016ی سامانه مدیریت پروژه مایکروسافت رو به صورت ویدئویی داریم. تلاش شده تا ریز به ریزِ فرایند نصب با همه‌ی جزئیات و ترفندها گفته بشه. امیدوارم با پیش رفتن با این سری ویدئوها، دیگه نیازی به گوگل کردن خطاهای محتمل در نصب نباشه.

قبل از شروع این موارد رو در نظر داشته باشید:

  • پیشنیازهای نرم‌افزاری و سخت‌افزاری شیرپوینت 2016 رو در این نوشته (لینک) مرور کنید. با توجه به نیاز و امکانات خودتون، منابع لازم رو تخصیص بدید.
  • نیاز به یک سرور مجزا برای اکتیو دایرکتوری (Active Directory) دارید که یوزرهای مورد نظر رو در اون ایجاد کنید. در فرایند نصبی که در ادامه توضیح داده میشه، همه‌ی کار با یک یوزر (به نام SPFarm) انجام میشه. توجه کنید که امکان نصب شدن سرویس اکتیو دایرکتوری در کنار شیرپوینت (در یک سرور) نیست.

آموزش در سه گام (ویدئو) انجام میشه. همراه باشید.

1. نصب مایکروسافت سکوئل سرور (Microsoft SQL Server)

مایکروسافت سکوئل سرور (SQL Server) مورد استفاده در اینجا، نسخه 2019 ست که بر روی ویندوز سرور 2019 نصب میشه. یک سرور مجزا برای این نرم‌افزار در نظر گرفته شده است. جزئیات نصب رو در ویدئوی زیر ببینید.


2. نصب مایکروسافت شیرپوینت سرور (Microsoft SharePoint Server)

مایکروسافت شیرپوینت سرور (Microsoft SharePoint Server) هم بر روی ویندوز سرور 2019 نصب میشه و یک سرور مجزا به این نرم‌افزار تخصیص داده میشه. جزئیات نصب رو در ویدئوی زیر ببینید.


3. انجام تنظیمات و پیکربندی

در گام آخر، پیکربندی اولیه نرم‌افزار شیرپوینت انجام میشه. پس از آن سایت پایه شیرپوینت و همچنین سایت مربوط به پراجکت سرور ایجاد میشه. جزئیات تنظیمات مورد نیاز رو در ویدئوی زیر ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

موسسه مدیریت پروژه (PMI) چیست؟
استانداردهای PMI
فهرست