مایکروسافت، رهبر هوش تجاری چابک

دسته‌بندی: خبر, هوش تجاری

     هر روز پروژه‌ها و پیچیدگی اونها زیادتر می‌شوند و ذینفعان به فناوری‌های بیشتری دسترسی پیدا می‌کنند. سطح انتظار مدیران و کاربران در زمینه‌ی داشتن اطلاعات به هنگام و پردازش شده بالاتر میره. در همچنین فضایی توانایی در مدیریت چابک اطلاعات اهمیت بسیار زیادی پیدا میکنه. دفتر مدیریت پروژه نیاز به ابزارها و برنامه‌های هوش تجاری سازمانی‌ای داره که ساده، منعطف و چابک باشند.

     شرکت مشاوره و تحقیقاتی معتبر فارستر تحقیقی در مورد شرکت‌های ارائه دهنده‌ی ابزارهای هوش تجاری انجام داده است (لینک). در این مطالعه 15 معیار در محصولات 16 شرکت اصلی بررسی شده‌اند. مایکروسافت یکی از این شرکت‌هاست که فارستر در مورد آن گفته است: «مایکروسافت نمره بازخورد مشتری بالایی برای سلف سرویس کاربران تجاری و قابلیت مصورسازی پیشرفته‌ی داده‌ها دریافت نموده است. مشتریان به هوش تجاری مایکروسافت نمره‌ی بالایی در زمینه‌ی چشم‌انداز محصول داده‌اند».

     در تصویر زیر نمودار قرارگیری شرکت‌ها در نتیجه نهایی تحقیق رو می‌بینید.

forrester_bi_graph

     هدف اصلی مایکروسافت ساده‌سازی استقرار و کاربری این ابزارها بوده است. یکی از برنامه‌های کلیدی این مجموعه اکسل است. به این صفحه (لینک) بروید و دموها رو ببینید و لذت ببرید. این فضای تعاملی با اکسل آنلاین ساخته شده است. بنا بر نتایج فارستر، مایکروسافت حضور گسترده‌ای در بازار داره و قابلیت‌های زیادی رو نسبت به رقبا ارائه میکنه. نکته‌ی آخر اینکه شرکت اوراکل داره تحقیقات و سرمایه‌گذاری گسترده‌ای روی این رده محصول داره انجام میده و جایگاهش از نظر این مطالعه من رو متعجب کرد.

     مایکروسافت از اینکه در جمع رهبران هوش تجاری قرار گرفته خوشحاله و این جایگاه رو مدیون نرم‌افزار اکسل و حرکتش به سمت خدمات ابری میدونه.

3 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تست سیستم؛ آزمونگر در مقابل برنامه‌نویس
برنامه‌ریزی بر اساس توافق همگانی؛ آری یا نه
فهرست