اصطلاحات بروزرسانی‌های مایکروسافت

دسته‌بندی: استقرار, پراجکت سرور, راهبری, شیرپوینت

برای فهمیدن روش کار بروزرسانی های مایکروسافت، مخصوصن در شیرپوینت و پراجکت سرور، باید اجزای اصلی یک بروزرسانی را بشناسید.

در این نوشته به شکل کوتاه این اصطلاحات را توضیح میدم.

بسته (Package)

یک فایل نصب قابل اجرا شدن که بروزرسانی هایی برای یک یا چند محصول دارد. چند نمونه از بسته هایی که شاید تا به حال دانلود و نصب کرده اید، اینها هستند: سرویس پک، بروزرسانی تجمعی و هاتفیکس. به بسته ها، پچ و فایل های MSI هم می گویند.

بسته ها می توانند برای معماری های مختلف پردازشگر باشند، یعنی برای پردازشگرهای 32 بیتی (x86) و 64 بیتی (x64).

از طرف دیگه بسته ها می توانند در دو دسته سراسری و محلی باشند. سراسری برای بروزرسانی اجزای اصلی است و محلی برای بروزرسانی اجزای ویژه ی زبان سیستم شما است.

بروزرسانی (Update)

بروزرسانی واقعی به صورت مجموعه ای از فایل های با پسوند MSP است. میشه این فایل ها رو بدون کمک برنامه نصب اجرا کرد که البته پیشنهاد نمیکنم چون بعد از اجرای ویزارد پیکره بندی با ناهمخوانی فایل های باینری و ورژن های سرورها برخورد می کنید و همه چیز خراب میشه.

ترانسفورم (Transform)

ترانسفورم همان فایل MSP است که جمع آنها یک بروزرسانی را تشکیل میده. نصب بروزرسانی بر مبنای محیط، توسط ترانسفورم هدایت میشه. می تونم اینطوری بگم که یک بروزرسانی ممکن است ترانسفورم های مختلفی داشته باشه تا در محیط های مختلف اجرا بشه. اگر یک ترانسفورم برای نصب فعلی وجود نداشته باشه، خطایی می بینید که میگه نرم افزار شما به اندازه کافی جدید نیست که به روز بشه. مثلن می خواهید سرویس پک 2 نصب کنید در حالیکه هنوز سرویس پک 1 نصب نشده است.

در اینجا با سه اصطلاح بسته، بروزرسانی و ترانسفورم آشنا شدید. در اینجا (لینک) در مورد انواع بروزرسانی گفته‌ام.

1 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بسته‌های زبانی پراجکت سرور 2013 و روش نصب آنها
انواع بروزرسانی‌های شیرپوینت و پراجکت سرور
فهرست