نکته‌هایی در مورد بروزرسانی

دسته‌بندی: استقرار, پراجکت سرور, راهبری, شیرپوینت

پیش از این در مورد اصطلاحات مورد استفاده در بروزرسانی‌های مایکروسافت (لینک) و انواع بروزرسانی‌های شیرپوینت و پراجکت سرور (لینک) نوشته بودم. در این نوشته می‌خواهم به چند نکته یا تجربه در این رابطه اشاره کنم:

1. اول اینکه کلن در نصب بروزرسانی‌ها بر روی سیستم‌های سازمانی محافظ کار باشید. مخصوصن که محیط سیستم پروداکشن باشد یعنی سامانه در وضع عملیاتی است. ابتدا تلاش کنید روی یک محیط مشابه و تستی این بروزرسانی رو امتحان کنید. اگر حوصله‌ی اینکار رو ندارید منتظر بمونید تا فیدبک دیگر کاربران در سراسر دنیا از نصب این بروزرسانی رو ببینید. ریسک نکنید چون نمیشه بعد از بروزرسانی به حالت قبل برگشت.

2. در بیشتر مقاله‌های مایکروسافت، کلمه‌ی هاتفیکس (hotfix) به جای بروزرسانی تجمعی (Cumulative Update) استفاده میشه. در واقع بروزرسانی تجمعی همون هاتفیکس است که روی زمانبندی منتشر میشه.

3. وقتی از کلمه individual مثلن در عبارت «individual Project Server packages» استفاده میشه یعنی این آپدیت فقط برای پراجکت سرور است و شیرپوینت رو شامل نمیشه. پس به یاد داشته باشید که همین پکیج به صورت تجمعی است و بروزرسانی‌های قبلی رو در خودش داره و کلمه‌ی «تکی» به معنای یک آپدیت مستقل از قبلی‌ها نیست. فقط به این معناست که پکیج‌های شیرپوینت رو نداره.

4. وقتی یک بروزرسانی برای سیستم خود دانلود می‌کنید حتمن بروزرسانی مربوط به زبان نصب اولیه رو بگیرید و بعد بروزرسانی‌های مربوط به بسته‌های زبانی رو استفاده کنید. بگذارید با یک مثال توضیح بدم. فرض کنید شیرپوینت خودتون رو با زبون پیش فرض انگلیسی نصب کرده اید و بعد بسته زبانی یونانی! رو نصب و مورد استفاده قرار داده‌اید. برای نصب سرویس پک 1 باید به این لینک بروید و اون رو دانلود و نصب کنید. حالا برای بروزرسانی بسته زبانی به این لینک می‌روید و آپدیت رو دانلود و نصب می‌کنید. همینطور که می‌بینید نیازی به نصب آپدیت برای زبان اولیه‌ی سیستم نیست و بروزرسانی بسته‌های زبانی فقط برای زبان‌های اضافه لازم است.

ادمینِ ریسک‌گریز و در جریانی باشید!

2 دیدگاه. همین الان خارج شوید

  • سلام ، فکر کنم cu با hotfix یه مقدار فرق داره ، hotfix برای برطرف کردن یک مشکل مشخص و تعریف شده release میشه و مایکروسافت خودش گفته تا زمانی که به اون مشکل برخورد نکردید اون رو نصب نکنید (به دلیل تست کمتر روی Hotfix ها)، ولی cu تجمیع یکسری hotfix هست (فکر کنم هر 2ماه تمامی hotfix ها رو تجمیع میکنن) که البته تست بیشتری قبل از release اش انجام میشه ،service pack هم تحمیع همون cu هاست به همراه یکسری feature های جدید .

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

انتشار مجدد سرویس پک ۱ شیرپوینت و پراجکت سرور ۲۰۱۳
شناسایی همکاران بالقوه
فهرست